CSDM.INDUNGI.RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Banare Nume scurte &^*

In jos

Tutorial Banare Nume scurte &^* Empty Tutorial Banare Nume scurte &^*

Mesaj Scris de 7centi Mar 4 Mai 2010 - 19:11

Deoarece am intalnit pe servere jucatori cu nume "a" sau b sau alte litere sau ` si ~. Ideea este ca mai greu este sa banezi un jucator cu numele a sau b sau alte litere fata de ` sau ~. 1. Cei cu numele scurte pe litere exista doua variante. Prima, nu pot fi banati deoarece deobicei pe server mai sunt si alti playeri care au acea litera in nume. Poate uni dintre voi veti zice, amx_banmenu. NU MERGE ! Banmenu da ban pe authid nu pe IP deci este complet nefolositor. Pentru cei cu nume pe litere, amx_kickmenu. Pentru cei cu numele ` sau ~ la fel exista doua variante. Prima: puteti face un bind permanent in config. Eu de exemplu am bindat dasta ; astfel: bind ; "amx_banip ~ 60; amx_banip ` 60" si tasta / bind / "amx_banip ~ 0; amx_banip ` 0". Deci odata ce prindeti un jucator care trebuie banat si are un astfel de nume doar apasati pe tasta ; sau /, acest lucru depinde de cat de grav a fost ceea ce a facut.
2. Varianta 2 valabila pentru ambele cazuri ! Intrati in consola si scrieti amx_showip. Copiati ip-ul vinovatului si scrieti acum amx_addban ip timp !
7centi
7centi
Admin

Scorpion Dragon
Mesaje : 1259
Puncte : 1040918
Reputatie : 43
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://www.fun-scorpion-ro.omgforum.net

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum